Férfi vízilabda világliga – Továbbra is százszázalékos a magyar válogatott

Továbbra is százszázalékos a magyar férfi vízilabda-válogatott a világligában: Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata hétfőn 24-8-ra győzte le Máltát Szombathelyen.

Férfi világliga, 3. forduló:
Magyarország-Málta 24-8 (9-2, 5-0, 5-3, 5-3)
——————————————-
a magyar gólszerzők: Nagy 4, Manhercz, Pásztor, Jansik 3-3, Pohl, Mezei, Bátori, Német, Kovács 2-2, Vadovics

A magyarok a németek könnyed, 17-9-es legyőzésével kezdték a sorozatot, majd Oroszországban diadalmaskodtak 15-8-ra.
A hétfői mérkőzésen a várakozásoknak megfelelően már a találkozó elején érvényesítette erőfölényét, három perc alatt 4-1-es vezetésre tett szert, az első nyolc percet követően pedig 9-2 állt az eredményjelzőn a szombathelyi uszodában.
A folytatásban is magabiztosan növelte előnyét a magyar válogatott, amelyből a mezőnyjátékosok közül Erdélyi Balázst leszámítva mindenki betalált.
A hazaiak legeredményesebbje Nagy Ádám volt négy góllal, máltai részről Steven Camilleri ötször volt eredményes.
Ez volt a nemzeti együttes utolsó idei találkozója, a világliga következő fordulójában január végén Németországba utazik a válogatott.

A magyarok további programja:
január 29.: Németország-Magyarország
február 19.: Magyarország-Oroszország
március 12.: Málta-Magyarország

A világliga európai selejtezőjében négy négyes csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyikből az első két helyezett jut az Európa Kupa április 5. és 7. közötti nyolcas döntőjébe, onnan pedig az első három – és adott esetben a rendező – képviselheti a kontinenst a világliga Szuperdöntőjében.