Férfi kosárlabda NB I – Harmadszor bajnok a Szombathely

Az alapszakaszgyőztes Szolnok hazai pályán kikapott a címvédő Szombathelytől szerdán a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik, utolsó mérkőzésén, ezzel a Falco 3-2-re megnyerte a párharcot, és begyűjtötte fennállása harmadik aranyérmét.

Eredmény:
döntő, 5. mérkőzés: Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 53-74 (19-15, 10-14, 13-26, 11-19)
———————————————————————————-
Legjobb dobók: Subotic 13, Badzim 12, Warner 10, illetve Váradi 17, Benke 15, Perl 14, Barac 13
A párharc végeredménye: 3-2 a Szombathely javára.

Az alapszakaszt 20/6-os győzelmi mérleggel nyerő Szolnok – amely áprilisban bronzérmet szerzett a Magyar Kupában – a döntő nyitányán, odahaza 80-77-re verte a Falcót. A 2019-ben aranyérmes vasiak múlt kedden az Arena Savariában 99-73-ra nyertek, kiegyenlítve a párharcban. Pénteken a 12. bajnoki döntőjüket vívó Tisza-partiak óriási csatában, hosszabbítás után 81-77-re legyűrték riválisukat, majd a negyedik felvonást ismét a remekül hajrázó Szombathely nyerte (76-70).
Az ötödik, mindent eldöntő csatát 10-5-tel kezdte a Falco – melyet csaknem száz szurkolója kísért el a Tiszaligeti Sportcsarnokba -, csakhogy a kilencedik bajnoki aranyukra hajtó hazaiak Angelo Warner vezérletével egy 14-0-s rohammal fordítottak. A folytatásban egyik fél sem tudott meglépni ellenfelétől, percekig 22-22 állt az eredményjelzőn, ekkor a döntősorozatban a legtöbb pontot dobó Perl Zoltán technikai hibája borzolta a kedélyeket. Az alföldiek hat és fél perc alatt csupán három pontot hoztak össze, a nagyszünetben 29-29 volt az állás.
Térfélcsere után Benke Szilárd 13. pontjával kilenc ponttal elhúztak a Magyar Kupában címvédő vasiak (35-44), majd 11 pont lett a különbség. Gasper Potocnik, a Szolnok edzője időkéréssel próbálta felrázni tanítványait, de Váradi Benedek 17. pontjával 55-42-re növelte előnyét a Falco. A 34. percben 65-47-re vezettek a vendégek, innen pedig már nem volt visszaút a tanácstalanul és sok hibával játszó Olaj számára. A találkozó legjobbja Váradi lett 17 ponttal.
A Magyar Kupában aranyérmes Szombathely 2008 és 2019 után harmadszor hódította el a magyar bajnoki serleget.